Перші малюнки коня створені кілька десятків тисяч років тому. Можна тільки припускати, що вкладали в цей образ первісні люди. Наш сучасник Микола Білоус теж спробував приборкати цю тварину у своїй новій серії «Ой, чий то кінь стоїть». Як завжди, вийшла історія про свободу та любов.
Вивчення реальності крізь призму візуального рішення Білоуса неможливе без теми коней. Ці створіння волелюбні, благородні, красиві. Вони - концентрований рух, який митець передає динамічними кольорами. Проект створений до повномасштабного етапу війни росії проти України, і нинішня боротьба українців за свободу додала йому нового змісту.
Всі свої сюжети Микола Білоус бере з прожитого. Коні - данина дитинству, проведеному на Київщині поруч із тваринним господарством. Діти каталися на тамтешніх робочих конячках без седпа, чіпляєшся за гриву - і вперед. У новій серії ці коні стали ліричнішими, наче з української народної пісні «Ой, чий то кінь стоїть», що і дала назву проекту. З одного боку, є жорстка динаміка, кінь - той самий брат козака, який допомагає йому перемагати. Але моменти спілкування з конем сповнені ніжністю, навіть любов’ю. Кінь - друг, а не свійська тварина. Важливим образом є «Падіння»: ми бачимо лише знеособлений фрагмент, і це може прочитуватися як історія про визволення.
Микола Білоус зберігає вірність власному унікальному методу живопису. У роботах повітря змальовано чорним, і цей колір принципово відсутній в основній композиції. Кольори відкриті, без напівтонів, але все огорнуто напівпрозорим «базовим тоном» (суміш трьох основних кольорів - червоного, синього та жовтого). Складається враження,
що персонажі стоять на театральній сцені. Або, можливо, це прожектор пам’яті вихоплює образи з минулого?
«Як сонечко зійде, кохання відійде», - такими словами завершується пісня «Ой, чий то кінь стоїть». Любов Миколи Білоуса до мистецтва і життя загалом така велика, що не беремося вимірювати її в кінських силах.
Галерея ЦЕХ існує в Києві з 2005 року. За 17 років реалізовано понад 400 проєктів в Україні та за кордоном, персональних і групових, власних резидентів і гостьових. Галерея регулярно бере участь у міжнародних ярмарках. Зокрема, у 2015 році ЦЕХ став кращою іноземною галереєю на Art Vilnius у Литві.
Команда галереї орієнтується на нетиражоване мистецтво, тобто живопис, акварель та скульптуру, але також експериментує з арт-об´єктами, інсталяціями, просторовими рішеннями та новими медіа.
У 2016 році галерея TSEKH VILNIUS відкрилась у столиці Литви. Наразі це одна з найбільших приватних галерей країни.
Виставка відкрита для відвідування з 8 липня 2022 року по 1 жовтня 2022 року. Вхід вільний.
Адреса: вул. Кирилівська, 69, Київ
Графік роботи: вт-сб 14:00 до 20:00
Для додаткової інформації телефонуйте за номером +38 063 131 9481