Вийшов документальний фільм «Далі» про війну та жінок, які були вимушені покинути Україну
Post

Вийшов документальний фільм «Далі» про війну та жінок, які були вимушені покинути Україну

Cinema
Ukraine
14.09.2022

Українське медіа СЛУХ і відеопродакшн KNIFE! Films випустили документальний фільм «Далі» про українок, які через повномасштабне вторгнення росії були вимушені покинути батьківщину. Прем’єра фільму відбулась на YouTube-каналі СЛУХ. Режисер — Артем Григорян, продюсер — Максим Сердюк.

Автори фільму через інтерв’ю з кожною героїнею розповідають про їхній нелегкий шлях і переживання вибору, про життя у нових країнах та бажання повернутися додому. У фільмі можна побачити щирі спогади школярки-відеоблогерки з Маріуполя та її мами; фотографки з Харкова, студентки з Києва, стендаперки Наталі Гаріпової та тренерки з тхеквондо з Черкас.

 

У середині березня Лариса Загреба зі своєю донькою Альоною виїхали з окупованого Маріуполя до Люксембургу. Після перших днів з вибухами у місті, коли зникли електроенергія, опалення, водопостачання, зв'язок, атмосфера у місті стала тихою і моторошною. Тоді ж Лариса почала вести щоденник, а її донька — відеоблог. Зараз Альона мріє здобути освіту і займатися відеовиробництвом, розвивати українську культуру.

Фотографці Тані Булгаковій разом із родиною ледве вдалося виїхати з Харкова до Амстердама. Від прийняття відповідальності за те, що не зможеш покинути рідних у небезпечному місті, непростої дороги, емоційного знесилення та розпачу, Таня змогла повернутися до творчості та знайти натхнення у новому місті.

Стендаперка Наталя Гаріпова, будучи біженкою з Придністров’я (1992 рік), вже бачила, як росія веде війни і на що здатні російські солдати. Вона пам'ятає знущання, кров, вбивства людей, бо це відбувалося прямо під її вікнами і з її сусідами. Переїхавши з Одеси до Берліна і заручившись підтримкою колег із індустрії (Олени Кравець, Максима Коновала, Діми Савяла, Юри Корогодіна), Наталя почала організовувати благодійні концерти «Доброго вечора! Ми з України» та переосмислила значення стендапу у воєнний час.

Студентці Станіславі Дячук вдалося виїхати з окупованої Київської області до Братислави. Вона пам'ятає відчуття, коли низько над будинком пролітають військові літаки. Перебуваючи у будинку з родиною і розуміючи, що навколо війська рф і можливість виїхати надзвичайно низька, дівчина найбільше боялася побачити смерть батьків. Зараз Станіслава працює асистенткою в університеті, допомагає донатами, спілкується з хлопцями з ЗСУ та чекає на повернення додому.

Тренерку з тхеквондо Анну Тарапату події на сході 2014 року вже раз змусили переїхати з Донецька до Черкас. Тепер вона знову була вимушена виїхати з донькою до Кіпру, черговий раз проявити життєстійкість та відновити улюблену справу в новому місці — тренерську діяльність. Жінка мріє побачити свого чоловіка, з яким одружилася онлайн уже під час воєнних дій, відкрити школу тхеквондо, створити робочі місця для українців, а переселенцям надавати безкоштовне навчання.

Знімальна команда проїхала більше 13 тисяч кілометрів, а зйомки відбувалися в Австрії, Люксембургу, Кіпрі, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Словаччині та Чехії. Загалом команда опрацювала 200 запитів на участь у зйомках.

«Ми поставили перед собою задачу не просто знайти цікавих героїв, а зібрати такі історії, які будуть складатися у цілісний документальний фільм. Ми переглянули понад 200 анкет та відеовізитівок. Це було дуже важко психологічно, адже кожна історія — унікальна, кожен і кожна пройшли через власні проблеми, травми та жахи. Потім ми почали інтегруватися в їхнє життя: довго спілкувалися по телефону та відеозв’язку. Налагодивши дружню комунікацію, ми приїздили до них та проводили декілька днів разом», — розповідає продюсер фільму Максим Сердюк.

Після виходу фільму, на YouTube-каналі СЛУХ впродовж двох тижнів вийде 8 окремих розширених історій (частина з них не увійшла до фільму).

New From Other Categories

World
Jaguar презентує новий імідж на шляху до електричного майбут...
22.11.2024
Цього тижня Jaguar представив свій майбутній ребрендинг, що супроводжуватиме перехід до виробництва виключно електромобілів. Автовиробник описує свою нову філософію як...
World
Maluma відкриває нову музичну еру з хітом “Cosas Pendientes”
22.11.2024
Колумбійський співак Малума розпочинає нову музичну еру, представивши сольний сингл “Cosas Pendientes” разом із захопливим музичним відео. Трек є першим...
World
Зірка Emily in Paris Lucien Laviscount став голосом спокусли...
22.11.2024
Люсьєн Лавіскаунт, відомий за серіалом Emily in Paris, став голосом нової серії еротичних аудіоісторій для популярного застосунку Quinn.
World
Подвійні стандарти у стосунках: чому тренд “Women in Male Fi...
22.11.2024
Якщо почути фразу “жінки в чоловічих сферах”, можна очікувати історії про подвійні стандарти. І цей тренд на TikTok дійсно не...
Ukraine
Андре Тан присвятив свою нову колекцію «Fenix» стійкості укр...
22.11.2024
Символом та ідейним натхненням колекції став птах фенікс, символ відродження та безсмертя. Фенікс, як відомо, відроджується з попелу новою версією...
Ukraine
"Все мине": VIRA на побаченні з осіннім Києвом у новому кліп...
22.11.2024
Віра Брежнєва випустила новий сингл та кліп під назвою “Все мине”, в якому показала свій день наодинці з осіннім Києвом....