Віктор Бронюк розфарбував вишивкою фасад власного будинку!
Post

Віктор Бронюк розфарбував вишивкою фасад власного будинку!

Music
18 мая 2017

У відвертому інтерв'ю лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк розповів про складні періоди свого життя, в який час доби пише власні пісні і про те,  чи змінив його вітчизняний шоу-бізнес.

- Вікторе, в цьому році ви відзначили десять років на професійній сцені. Що для вас за ці роки стало самою неймовірною подією?

- За 10 років існування нашої групи яскравих і незабутніх подій було дуже багато і кожна з них для нас дорого, як безцінний досвід і найфантастичніші емоції. Свого часу неймовірним було, коли в 2008 році ми вперше виступили на легендарних «Таврійських іграх» у Каховці - фестивалі, про який колись могли тільки мріяти. На жаль, це був останній рік його проведення, так що потім у групі з'явився жарт, що після нашого виступу «Таврійські ігри» закрили (сміється). Для нас неймовірною подією ставало все, що ми робили вперше: перший виступ на Майдані Незалежності, перший всеукраїнський гастрольний тур, перший аншлаг у Палаці спорту, перші закордонні гастролі - насправді згадати, є що. Але головне у всьому цьому процесі, що є ще багато цілей і подій, які чекають нас попереду.

- Якщо чесно, яка пісня з відомих писалась найскладніше?

- У кожної пісні своя історія. Одні народжувалися буквально в мить, а інші - після написання багато років не виконувалися, немов вичікуючи свого часу. Наш перший хіт «Олені» я написав і почав виконувати ще в студентські роки. «Білі троянди» і «Сірожине пірожине» - теж з розряду «легких» пісень, які вже після кількох репетицій ми вводили в концертну програму. А от пісня «Запах Війни» хоч і була написана 13 років тому, тільки в минулому році вийшла в світ. Я завжди вважав, що творчість не терпить форсування подій, тому робив усе тільки так, як підказували душа і серце. А найскладнішою все-таки вважаю пісню «Для мами» - я написав її на мамин 50-річний ювілей. Ця пісня настільки особиста, що я зовсім не планував її запускати в ротацію. І лише коли через час почув її у знайомих в телефоні, вирішив: раз вже композиція зажила своїм життям, потрібно зробити її якісний запис. Сьогодні щиро радію, що люди, слухаючи пісню «Для мами», вкотре усвідомлюють, що потрібно поважати, любити і берегти своїх матусь щодня!

- Як думаєте, вам особисто вдалося зсередини поміняти український шоу-бізнес на краще?
- Хоч це і не було нашою метою, але розвінчати багато шоу-бізнесові міфи нам дійсно вдалося. «ТІК» стала першою групою, яка продовжує жити в своєму рідному місті - Вінниці, хоча до нас всі вважали, що для досягнення успіху обов'язково потрібно переїжджати до столиці. На старті багато іменитих продюсерів взагалі запевняли, що все, що ми робимо - повна фігня, від якої користі не буде. Та й моя зовнішність багатьох не влаштовувала. Нам говорили, що, як мінімум, потрібно поміняти вокаліста або хоча б відправити його в спортзал, тому що такий мужик без фігури і з незрозумілою зовнішністю ніколи не сподобається дівчаткам. Добре, що ми до всіх цих порад поставилися з іронією і гумором, бо знали, що йдемо своєю дорогою. Також не стали опускатися до чорного піару - за 10 років не знайти ніякої «чорнухи» про «ТІК». Свою роботу ми робили завжди прозоро і чисто і ніколи не обмежували пресу якимись забороненими темами, про які боїмося говорити. Нам нема чого приховувати, тому ми завжди відкриті до спілкування і готові відповідати навіть на самі слизькі питання.

- Шоу-бізнес вас змінив?

- Чесно кажучи, ніколи над цим не замислювався. Самокопання - це не моє. Коли задають подібні питання, я завжди згадую історію про чоловіка з бородою, який спокійно жив до того моменту, поки один знайомий не спитав: «А ти коли лягаєш спати, бороду кладеш на ковдру або під ковдру?». Того вечора, коли бородатий ліг в ліжко, він зрозумів, що і так, і сяк йому вже незручно, тому вранці збрив бороду, хоча до цього проблеми просто не існувало. Так і тут: навіщо морочитися над тим, що і як тебе змінило ?! За 10 років у шоу-бізнесі у мене чубчик випав - це точний факт (сміється). А в глобальному масштабі - звичайно, з'явилася відповідальність. Це невід'ємна складова публічності, у якої є безліч позитивних і негативних сторін.

- Що для вас є ознакою нормального шоу-бізнесу?

- Мене завжди обурювало, чому так багато людей, які по 20-30 років працюють на грунті українського шоу-бізнесу, всі ці роки розповідають, що шоу-бізнесу в Україні немає. Я їм завжди кажу: раз стільки років незрозуміло чим займаєтеся, то їдьте краще в колгосп, беріть землю в оренду і вирощуйте зерно. А то виходить: я тут тусуюсь, але все тут погано - діти лізуть на піч, а печі – не має. Така історія мені завжди здавалася дивною. Думка суспільства формують артисти і всі учасники шоу-бізнесу. Якщо вони не люблять і не цінують свою роботу, зі скепсисом демонструють своє цинічне ставлення до шоу-бізнесовому процесу, то таке ж відношення буде і у людей.

- Ви самі по натурі яка людина? Сміливий? Рішучий? Або навпаки?

- Я - раціональний. У житті бувають різні ситуації, коли багато включають дешевий героїзм, впадають в паніку і поводяться зовсім неорганізовано, а я люблю витримати паузу, яка дозволяє зібратися і ухвалити швидкі, чіткі і правильні рішення. Я за раціоналізм у всіх його проявах. Адже саме раціональне використання часу і простору дарує людині найкращу можливість визначити своє місце в житті і в суспільному процесі зокрема.


- Ви вчите дітей заступатися за слабких? Які приклади зі свого життя ви приводите?

- Дітей я вчу жити по справедливості: і заступатися за слабких, і вміти постояти за себе. Для мене важливо, щоб вони не були відірвані від суспільства і адекватно оцінювали навколишній світ. Сьогодні у мене є можливість створити для них штучне середовище: відвести в елітний садок або найкращу школу, де вони не будуть бачити всіх суспільних проблем, але я цього не роблю принципово. Адже все одно рано чи пізно дитина вийде з рафінованих умов на вулицю і побачить, що світ не досконалий. Тому з дружиною ми спочатку віддали їх у звичайний садочок, щоб вони росли в колективі і вчилися знаходити в ньому своє місце. Мені приємно, що коли Єва і Даня приходять в садок, до них відразу підбігають друзі, а значить - діти вміють знаходити спільну мову з однолітками, виявляють лідерські якості, іншим з ними цікаво. Як на мене, завдання батьків - лише в чомусь підправляти поведінку дітей. Я ніколи не був прихильником того, що діти повинні беззастережно виконувати все, що хочуть і вважають правильним батьки. Адже багато дорослих, не реалізувавши свої амбіції та ідеї, потім переносять їх на своїх дітей, хоча у тих можуть бути кардинально протилежні потреби та бажання. Це трагедія, коли дитину з творчими задатками змушують вивчати точні науки лише тому, що батько впевнений, що економіст - це найкраща професія. Все це згодом ламає дитини, народжує серйозні конфлікти в сім'ї, а в результаті - діти і батьки просто перестають спілкуватися. Я такого своїй родині не бажаю, тому з дружиною ми з раннього віку прислухаємося до бажань своїх дітей, розуміючи, що наша головна обов'язок - не управляти їх життям, а навчити розрізняти, що таке добро і зло, добре і погано, а в іншому вони достатньо розумні, щоб розібратися самостійно. Ми намагаємося виховати нормальних, повноцінних громадян своєї країни, патріотів, які будуть корисні суспільству і рідній Україні.


- Ви для своїх дітей- тато -справжній кумир?

- Я не поспішаю записувати себе в кумири. Була одна історія, коли в садку сина запитали: «Як звати твого батька?». Він відповів: «Тато!» Перепитали ще раз, але відповідь була незмінна. Для дітей я - просто тато, і цим все сказано. Коли у друзів ламаються іграшки, Даня все збирає, знаючи, що тато вдома все відремонтує. Коли приїжджаю з гастролей, на окремій полиці завжди лежать іграшки, які ми разом повинні повернути до життя. Дуже любимо робити це саме разом. При тому, що сам Даня, як і я в дитинстві, дуже дбайливо ставиться до своїх речей та іграшок, практично не ламаючи їх.


- Можете пригадати випадок, завдяки якому ви загартувалися і стали міцнішими. Розкажіть, що сталося?

- П'ять років тому через постійні гастролі, збитого біоритму життя і незбалансованого харчування я набрав 120 кілограм. Отримавши великі навантаження, організм перестав витримувати. Коли зіткнувся з проблемами зі здоров'ям, довелося зібрати волю в кулак і приймати рішення: я переоцінив життєві цінності, почав більше уваги приділяти здоровому способу життя і харчуванню, відмовився від алкоголю. Сьогодні лише зрідка можу на рівні дегустації пригубити алкогольні напої. І, слава Богу, негативні процеси вдалося зупинити, знову підтвердивши істину: все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими.


- Чи часто вам потрібен адреналіновий струс? Розкажіть, коли ви останній раз переживали адреналіновий струс?

- Насичений графік завжди тримає в тонусі, ніколи не дозволяє розслаблятися. Іноді за день проїжджаєш тисячу кілометрів за кермом і переживаєш суцільний адреналін. Коли є можливість, на відпочинку я із задоволенням займаюся дайвінгом, який одного разу подарував мені саму незабутню адреналінову струс. Під час другого занурення у мене раптово відмовив редуктор, що забезпечує дихання під водою. Справа була в Єгипті та інструктор, звичайно ж, попався з поганим знанням мови. На мигах я довго пояснював йому проблему, потім він довго показував, що бути такого не може, але, на щастя, все закінчилося благополучно - спливли (сміється).


- Про що ви шкодуєте?

- Ні про що. Все, що ми робимо, в будь-якому випадку дарує нам досвід і необхідні життєві уроки. А шкодувати про те, що не сталося - взагалі саме безглузде заняття. Роздумування в стилі: «А якби?» - Нічого не змінять. Замість того щоб марно кусати собі лікті, краще вчитися вчасно робити висновки. Життя - надзвичайно цікава штука і ніхто з нас не знає, скільки сюрпризів нас ще чекає попереду.


- Закінчили ви вже будівництво і ремонт будинку?

- Так, у минулому році. Яскравим фінішем стало нанесення орнаменту традиційної подільської червоно-чорній вишивки на фасад будинку. Спочатку я хотів все зробити в альпійському стилі, але потім згадав про прекрасної української традиції - розписувати хати. Цією ідеєю настільки загорівся, що не став прислухатися до майстрів, які в один голос почали відмовляти, переконуючи, що зробити це нереально. Вони навіть зверталися до німців, які виготовляють фасадні фарби, і ті теж почали засипати своїми залізними аргументами проти. Але я був непохитний: у голові собі вже все зробив, тому фрази про «нереальність» просто не сприймав. Зрештою згадав свою художню освіту і всі підробітки на будівництві в студентських часів, і сам включився в процес. Погратися дійсно довелося. Але результат вийшов саме таким, як я очікував - завдяки вишивці на стінах і вікнах будинок ніби ожив. Вийшло дуже стильно! Перехожі постійно зупиняються біля будинку, щоб детальніше його розглянути. А майстри, які допомагали, навіть фото німцям потім вислали, щоб показати, що українці все-таки змогли зробити те, що вони називали неможливим.


- Світлі пісні пишуться вночі? У який час доби вам найкраще вигадується?

- Пісні народжуються в ту мить, коли приходить їхній час. Це може статися в будь-який час доби, в будь-якому місці, будь то дорога, 10 хвилин в гримерці до виходу на сцену або сон. У моїй збірці поезії «Без звуку», який найближчим часом вийде друком, є кілька віршів, які мені наснилися і я записав їх відразу після пробудження.


- За останній час яку країну вдалося відвідати, і чим вона на вас справила незабутнє враження?
- Цього року вдалося побувати в багатьох країнах. Але найяскравіше враження, звичайно, справили Сполучені Штати Америки, де в травні наша група «ТІК» вперше побувала з гастролями. Концерти пройшли чудово, а США вразили тим, наскільки це контрастна країна. Не завжди картинка, створена в голові завдяки телебаченню і прочитаних книг, відповідала побаченому. Коли є можливість побачити легендарні міста на власні очі, відчути все на смак і на дотик, багато міфів про Америку розвінчуються. І чим більше їздиш, тим більше розумієш, яка насправді у нас прекрасна країна. Це чиста правда! Там добре, де нас немає. Ми всі твердимо, що хочемо, щоб у нас свобода і демократія були, як в Америці, а адже багато речей у нас набагато краще. У нас найкрасивіші дівчата, самі привітні люди, найсмачніші продукти, але те, що незаперечно і ключове там - що в США працює закон і перед ним усі рівні. Саме це ми в першу чергу повинні переймати. Адже сьогодні нам випав унікальний шанс за всю історію України - справді побудувати країну, якою б пишалися ми і наші діти. Але для цього потрібно перестати шукати винних, що простіше простого, не чекати допомоги від інших, а самим вставати і будувати. І обов'язково пам'ятати, що зміни в країні починаються з кожного з нас. Всі, хто по-справжньому хочуть змін, повинні починати з себе - кожен повинен змінювати свої звички, жити по совісті і закону, і тоді Україна отримає щось світле і прекрасне майбутнє, якого заслуговує.

- Про що ви мрієте?

- Сьогодні моя головна мрія - щоб закінчилася війна і в Україну прийшов світ. Вже набридло, що ми набагато більше часу витрачаємо на те, що нас роз'єднує, а не об'єднує. А, зрештою, хочеться просто отримувати максимум радісних емоцій від життя, щоб все було по-справжньому, щиро, без негативних моментів. Хочеться, щоб всі ми, нарешті, стали більше посміхатися.

за матеріалами "Телегід" №36

Теги:

New From Other Categories

Ukraine
Макс Барських на Billboard MusicCon закликав світову спільно...
16 мая 2022
Співак виступив з гучною промовою на міжнародній музичній конференції в Лас-Вегасі. Подія передувала церемонії нагородження Billboard Music Awards 2022, де...
Ukraine
Хочу додому: Слава Камінська озвучила думки всіх українців у...
13 мая 2022
13 травня артистка представила слухачам новий трек «Додому», слова і музику якого Камінська написала перебуваючи у Нідерландах. Це перша авторська...
Ukraine
NK звернулася до світу з новою піснею “You crying” аби закли...
13 мая 2022
Популярна українська співачка NK, яка нещодавно виступила з сильною промою на відомій премії Latin American Music Awards із закликом про...
Ukraine
MO3GI GROUP залучає YouTube-аудиторію артистів допомагати ук...
13 мая 2022
Зараз кожен воює на своєму фронті, допомагаючи Україні та наближаючи її до перемоги. Українські артисти своїми голосами привертають увагу всього...
Ukraine
Молодий український артист LESAN випустив сильний трек "Укра...
06 мая 2022
Молодий український артист випустив сильний трек “Українці Борять”. Все почалося з того, що співак та сонграйтер виклав у соціальні мережі...
Ukraine
MASHA FOKINA презентує дебютну пісню українською
06 мая 2022
Співачка Маша Фокіна долучилася до марафону воєнних пісень та представила першу музичну історію у 2022-му році. Зустрівши війну у Києві,...