Відео на пісню “Де моя любов живе” змушує замислитися над тим, чи здатні сучасні технології вгамувати біль від трагічної втрати.
Сьогодні, коли штучний інтелект все більше стає частиною нашого буденного життя, у багатьох постає питання, а чи зможе він підкорити справжні почуття, і навіть зробити людину щасливою. Відповідь на це питання й лягла в основу нового відео музиканта Влада Cheev. Режисером атмосферного кліпу став Андрій Блажик.
Історія розгортається в майбутньому. За сюжетом, героїня втрачає чоловіка, але за допомогою прогресивних технологій, спеціальної програми, може оживити коханого віртуально і жити з ним у симуляції. Але на практиці ідея не приносить омріяного результату, адже штучний інтелект не може замінити справжні почуття, а головне підтримувати живе кохання. Час у програмі статичний. Герой Cheev не реагує на жінку і не демонструє почуттів. Героїня, розуміючи, що не може отримати бажаного, намагається вийти із симуляції і від відчаю починає плакати. Саме такий “людський” фактор як сльоза вливає на фінал історії.
“Експеримент зі штучним інтелектом, як явищем, додав важливий пазл цій Sci-Fi love story. Ця залежність від реакції іншого — максимально вписується в історію. Але комбінація цих сюжетів створює результат, який надихає. Маю надію, що ви знайдете сцену, кадр, звук, які надихнуть вас на те, чого ви навіть не очікували відшукати”, - коментує відеороботу режисер.
Cheev розповів, що, коли вперше відвідав Україну, був зачарований місцевою музикою. Тож вирішив одного дня неодмінно створити пісню українською. За словами артиста, трек “Де моя любов живе” занурює його у часи дитинства. У пісні співак використовує кінематографічні посилання на нуарні серіали. А звуки багаття та птахів переносять слухача у ліс та створюють ефект присутності.
“Ця пісня про кохання на відстані. У тексті одночасно присутній песимізм – “наш серіал чекають нові сезони, але в тонах “нуар” – і надія пережити цю відстань так, щоб потім легко стерти її з пам'яті, ніби нічого й не було. У дитинстві, коли я вперше приїхав в Україну, вперше почув українську музику, я був настільки вражений, що вирішив колись написати власну пісню, в якій відчуватиметься дух Заходу України і вона звучатиме як класична українська пісня поза часом та контекстом”, - ділиться артист історією виникнення пісні.