Вони поєдналися у творчому тандемі ще на початку війни в Україні. Їхні світогляди співпали, мов пазли, а відчуття музики доповнили один одне у гармонійному звучанні. Спільні релізи “Рідні мої” та “ЧОМУ?” про біль та надію українців, миттєво поцілили в серця українців. А фіт KUPALA поклав початок великої кампанії з інтеграції української культури до Європи і навпаки.
“Наша ціль - зробити звучання української музики звичним для європейського слухача. Таким же звичним, як іспанська чи корейська музика зараз. Збагатити світову музику українським і розширити кордони української культури”, – коментує роботу Jerry Heil.
В EP увійшло чотири спільних треки alyona alyona та Jerry Heil, кожен з яких, до того ж, виконано у колабі з європейськими артистами з різних країн:
- KUPALA ft. німецька співачка ela – про традиції, предків, та силу роду, цей трек вже розірвав плейлисти України та Європи.
- Viter viie ft. польський артист артист Gedz – про молодого козака та його втому від тяжкості досвіду, що ліг на його молодість.
- Zozulia ft. латвієць Ginger Mane – про трагедію сімей, героїзм простих людей і про гарт національної свідомості.
- Dai Boh ft. литовська співачка Monika Liu – титульний трек альбому, про рай і початок Землі, які цілком могли би бути й в Україні.
“Я, Ваня (Іван Клименко – музпродюсер та засновник ENKO) і Яна, приїхавши до Європи і розпочавши свій тур, прийняли рішення, що зараз як ніколи дуже важливо показати світові наші гармонії і наші мелодії, піднімаючи в треках важливі життєві істини. Одна із таких істин дуже сильно розкрита в треку "Дай бог". Ще до того, як був створений світ, існувала любов. І ми свято віримо в те, що любов об'єднає всіх людей на землі, і саме світло обов'язково переможе темряву”, – поділилася реперка alyona alyona
“В нашому ЕР зібрані треки, які передають наші емоції, переживання сьогодення. Це і сум, і радість, і довіра, і вдячність, і сумнів, і страх, і саме головне - це безмежна віра в нашу перемогу. Артисти, з якими ми об'єдналися на цьому альбомі, вони з різних європейських країн, але разом з нами однаково вірять в нашу перемогу”, – додала alyona alyona
Окрім того, одночасно із самим EP співачки презентують кліп на трек Dai Boh, який було відзнято у Вільнюсі разом із Monika Liu, яка цього річ яскраво представляла Литву на Євробаченні 2022.
“Я дуже вдячна alyona alyona та її команді за запрошення зробити цей трек. Не тільки тому що я підтримую Україну і мрію про її перемогу, а й тому що я вже давно спостерігаю за її творчістю – мені дуже подобається те, що вона створює. Музика дає нам можливість не мовчати, а гучно заявляти про свою позицію та підтримку України. Дай Бог! Це надія, це прохання, це молитва… Про мир та перемогу України”, – коментує свою участь Monika Liu.
У поєднанні цих чотирьох пісень є вся вічність України: від минулого до сьогодні, від миру до війни, від боротьби до перемоги. Прослуховуючи їх, ти ніби з головою пірнаєш у все наше, і наскрізь просякаєш українськими культурою та етно-кодом, які існують з давніх-давен поза часом та простором. Це щось зрозуміле, але неосяжне, магічне, але реальне. І це те, що дає нашій автентичності хід у великий світ.
“Кожна колаба там — це ще одна сторона української душі. Кожен трек викликає у мене мурахи. А головне — люди в Європі не просто слухатимуть українську музику — вони чутимуть, ПРО ЩО ми зараз співаємо. А отже, знову і знову говоритимуть про питання російської війни в Україні ”, – підсумувала Jerry Heil.
Ще від початку російсько-української війни 24-го лютого Jerry Heil та alyona alyona разом та окремо взялися до допомоги Україні на культурному фронті. Під час свого масштабного туру по Європі вони відвідують волонтерські центри, допомагають біженцям, а також у будь-який спосіб пригортають увагу міжнародної спільноти до війни в Україні. Відтак, європейському народу, втомленому від української інформповістки, не вдається забути про одну з найголовніших проблем світу сьогодні. Вже восени alyona alyona рушають у тур по великих містах США. Аби і там гучно заявити про Україну, та залучити стільки допомоги, скільки тільки зможуть. А також, аби розширити культурну експансію України у широкий світ.