Катерина Кухар та Олександр Стоянов у Сіетлі, штат Вашингтон, для американського глядача презентували український балет «Лісова пісня».
Катерина Кухар: «Маємо надію, що цей перший крок стане початком і новим диханням легендарної історії Лісової пісні у США. Українське мистецтво має бути почуте й побачене у сучасному світі. Балет неймовірно гарний й має зайняти нішу на рівні із світовими шедеврами. Це наша чиста романтична класика. Для нас було важливо інтегрувати українську культуру на світову сцену. Так, починати завжди непросто, важко бути флагманом, було нелегко. Тому що за великим рахунком має працювати велетенська машина для популяризації нашої культури: й дипломати, й політики, й інвестиції в балет, й реклама, щоб люди дізнались й захотіли познайомитись із нашим високим мистецтвом».
За словами артистів, глядачі вечора, посли з різних країн світу були приємно вражені красою українського балету. Й багато хто питав: «Чому цей скарб був багато років прихований від світового глядача»? Адже балету вже понад 75 років, створений він виключно українськими діячами культури. В основу балету покладена історія яку написала Леся Українка, хореографія, музика, все пронизано українським духом.
Катерина Кухар: «Ця вистава мала також особливе значення і особливий рівень відповідальності ще з однієї причини, я вперше була у якості репетитора-постановника. Дуже хвилювалась за кожну деталь, намагалась донести артистам всі нюанси, щоб у них було співпереживання. Трохи заважав мовний бар’єр, адже у кордебалеті танцювали американці. Хотілось щоб вони розуміли сам твір й що саме вони мають передати й донести глядачам. Зерно посаджене й тепер треба докладати зусиль щоб воно проросло й дало плоди».
Майже, одночасно із презентацією «Лісової пісні» в США відбулась й прем’єра у Новій Зеландії.
Олександр Стоянов: «Нещодавно повернувся із Нової Зеландії, моя трупа Grand Kyiv Ballet знайомить глядачів із легендарною «Лісовою піснею». Ми взяли курс на ідентифікацію та популяризацію українського балету у світі. Скажу вам так, це не важко, а капець як тяжко! З точки зору бізнесу компанія несе великі ризики. Адже за кордоном, на жаль, балет не знають. Інколи здавалось, що я один в полі воїн. Імпресаріо в різних країнах спочатку відмовлялись так ризикувати. Вони хвилювались, що через незнання балету глядачі не купуватимуть білети, а вони будуть терпіти сотні тисяч збитків. Мені знадобився рік, щоб їх переконати.
Зараз Grand Kyiv Ballet гастролює у Новій Зеландії, дуже привітна країна, глядачі тепло приймають наших артистів. Вже зовсім скоро трупа презентує «Лісову пісню» у Австралії».