Церемонія нагородження Національної музичної премії «Українська пісня року 2021»
Post

Церемонія нагородження Національної музичної премії «Українська пісня року 2021»

Events
Ukraine
16 февраля 2022

16 лютого в Національному палаці мистецтв «Україна» відбулась ювілейна (1991-2021рр.) церемонія нагородження Національної музичної премії «Українська пісня року 2021».

Національна музична премія «Українська пісня року» – спільний проєкт Михайла Поплавського та Олега Винника.

Головною метою є популяризація української пісні й україномовних артистів: як легенд вітчизняної естради, так і молодих та перспективних виконавців.

Церемонії відкриття передувала червона доріжка за участі топових артистів українського шоу-бізнесу, номінантів премії: Тіни Кароль, Ірини Білик, Наталії Могилевської, Насті Каменських (NK), Вєрки Сердючки, Сергія Бабкіна, Таюне, Павла Зіброва та Анни Трінчер, DZIDZIO, Wellboy, Артема Пивоварова, Анни Буткевич, Gena VITER, Мяти, гуртів «MOZGI», «KAZKA», «Антитіла» та інших.

«Ювілейна національна музична премія «Українська пісня року», приурочена до 30-річчя незалежності України. Сьогодні ми нагороджуємо кращих виконавців країни, які створюють унікальну українську музику, тих, хто зміцнює нашу духовність, розвиває культуру і прославляє Україну у світі, хто своєю багаторічною творчістю з національними традиціями, етнікою, любов’ю до рідного краю і музики, став легендою і прикладом для багатьох поколінь. Українці – найспівучіша нація в Європі!» – зазначив автор ідеї, генеральний продюсер, власник ТМ «Українська пісня року» Михайло Поплавський.

На головній сцені країни відзначили не лише співаків, але й поетів та композиторів. Нагороди вручали у номінаціях «Легенда української пісні», «Гордість української пісні» і «Надія української пісні».

Лауреатами премії стали виконавці різних жанрів, стилів та поколінь. Єдина й незмінна умова – пісня повинна звучати українською мовою.

Режисером масштабної події року вкотре стала випускниця КНУКіМ Катя Царик. Вона здивувала глядача креативними постановками кожного номера, зокрема, високотехнологічною сценографією з використанням новинок світового рівня – системою MADRIX, багатоярусною сценою у вигляді сходів, оригінальним відеорядом на величезних світлодіодних LED-екранах, лазерним та світловим шоу.

Ведучими церемонії нагородження були: Тіна Кароль, Михайло Поплавський, Лілія Ребрик, Григорій Решетник.

Справжнє торжество української пісні панувало на сцені. Різноманіття та глибина композицій вражали. Українська пісня була мелодійною, пристрасною, магічною, веселою, загадковою, автентичною, драйвовою та сучасною.

«Українська пісня – це генетичний код нації! Через українську пісню ми заявляємо про свою національну культурну ідентичність на весь світ. У кожній пісні – історія нашої країни, її традиції, прагнення до самовизначення, любов до рідного краю, оптимізм та віра у велике майбутнє України.

Я щасливий, що сьогодні, на сцені звучать легендарні пісні талановитих українських композиторів та поетів-піснярів, які писали й пишуть про Україну і для України. Без власної пісні, мови і культури – немає нації. Тримаймо разом українську хвилю! Слава Україні!» – сказав Михайло Поплавський.

Нагороду ювілейної Національної музичної премії «Українська пісня року» в номінації «ЛЕГЕНДА УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ» здобули:

- Наталія Могилевська, Тіна Кароль та Олег Винник.

- Михайло Поплавський за виконання пісні «Щастя є».   Дипломи національної музичної премії отримали: композитор Геннадій Пугачов та авторка віршів Вікторія Лепьошкіна . 

- Вєрка Сердючка за виконання пісні «Пропозиція» Дипломи національної музичної премії вручили композитору та автору віршів Андрію Данилку.

 - Ірина Білик за виконання пісні «Ти мій». Дипломи національної музичної премії отримали: композиторка та авторка віршів Ірина Білик.

У номінації «ГОРДІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ» переможцями стали:  

 - Гурт «MOZGI»

 - NK за виконання пісні «Почуття». Дипломи національної музичної премії отримали: композитори Олексій Потапенко, Анастасія Каменських та автори віршів Олексій Потапенко, Анастасія Каменських. 

 - Гурт ««KAZKA»» за виконання пісні «М’ята». Дипломи національної музичної премії отримали: композитор Олександр Грєвцев та автори віршів Олександр Грєвцев і Микола Журавльов.

 - ДЗІДЗЬО за виконання пісні «Марічка». Дипломи національної музичної премії отримали: композитор Степан Олексійович Сабадаш, автор віршів Михайло Миколайович Ткач.

Національною музичною премією «Українська пісня року» в номінації «НАДІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ» були нагороджені:

- Wellboy за виконання пісні «Вишні». Дипломи національної музичної премії отримали: композитори Андрій Підкалюк, Антон Вельбой та автори віршів Євген Тріплов, Антон Вельбой.

 - Артем Пивоваров за виконання пісні «Міраж». Дипломи національної музичної премії отримав: композитор та автор віршів Артем Пивоваров.

 - Сергiй Бабкін за виконання пісні «Вона знає». Дипломи національної музичної премії отримав: композитор та автор віршів Сергiй Бабкін.

 - Анна Буткевич за виконання пісні «Гріх маю».

Михайло Поплавський, ідейний натхненник проєкту та генеральний продюсер,  отримав спеціальну премію «Гарант української пісні» — за підтримку і розвиток української пісні.

Нагадаємо, проєкт Михайла Поплавського «Українська пісня року», який покликаний відзначати авторів та виконавців українських пісень, започаткований у 2004 році і мав назву «Наша пісня». Він був спрямований на популяризацію України та української пісні, збереження національної ідентичності, створення золотого фонду української пісні. У той час це було великим викликом, оскільки абсолютна більшість пісень в ефірі національних радіостанцій та телеканалів тоді лунала іноземними мовами, переважно російською. Відтак, Михайло Поплавський разом з командою однодумців вирішив змінити прикру ситуацію – популяризувати українську пісню та привернути до неї увагу суспільства.

Телепроєкт «Наша пісня» вперше з'явився в ефірі Першого національного телеканалу 18 січня 2004 року. Впродовж років залишався єдиною музичною телевізійною премією в Україні, яка об’єднувала українських співаків з великим розмаїттям музичних жанрів й популяризувала українську пісню як на наших теренах, так і в усьому світі.

Починаючи з липня 2005 року, проєкт змінив назву на Хіт-парад «Наша пісня». Пройшовши творчий шлях тривалістю у 7 років, він завершив свій історичний етап існування, але одна з цілей – дарувати українцям їхні улюблені пісні залишилася незмінною.

На початку 2011 року відбулися кардинальні зміни. По-перше, проєкту повернули початкову назву – «Наша пісня». По-друге, змінився формат – перед кожним номером виконавця можна було побачити його коротке досьє, в якому розкривалися цікаві факти з біографії.

Вже у квітні 2011 року проєкт отримав назву Український хіт-парад «Наша пісня». Окрім цього, фішкою стало голосування саме глядачів за улюблену композицію і щотижня всі могли дізнаватись підсумки хіт-параду.

З початком 2012 року генеральний продюсер та головний режисер Михайло Поплавський зробив рішучий крок – кардинально оновив проєкт.

Так, у 2012 році створили новий формат – Батл-шоу «Наша пісня», що був побудований на протиставлені різних вокальних стилів і жанрів. У проєкті брали участь шість виконавців, що умовно поділені між собою на два табори: жовтий і синій. Молоді та перспективні проти відомих і досвідчених – молодість та креатив проти досвіду та професіоналізму.

Остаточну крапку у батлі ставили глядачі своїм голосуванням, вони обирали найкращих за допомогою sms-голосування. Саме завдяки голосуванню визначалися переможці Батл-шоу «Наша пісня».

Головна мета – популяризація української пісні, відкриття нових імен і надання творчих перспектив молодим талановитим артистам на старті їхньої кар’єри.

З 2012 року проєкт змінює назву на Національну музичну премію «Українська пісня року» та виходить на міжнародний рівень. У квітні 2012 року телемарафон «Пісня об'єднує нас», що проходив на Першому національному телеканалі, увійшов до Книги світових рекордів Гіннеса як найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі – 110 годин 4 хвилини 30 секунд! Україна встановила світовий пісенний рекорд! Крім мільйонів наших співвітчизників, свідками цієї вікопомної події були глядачі більш ніж 155-ти країн світу!

В 2017 році у Варшаві відбулася церемонія нагородження Національної музичної премії «Українська пісня року». На церемонії відзначили українських виконавців у 15-ти категоріях.

З 2019 року Михайло Поплавський та Олег Винник спільно займаються реалізацією проєкту Національна музична премія «Українська пісня року».

 

New From Other Categories

Ukraine
Современное звучание искусства на презентации проекта BEOM М...
16 февраля 2022
Вечеринка в честь дня рождения - это повод для самых неожиданных сюрпризов, тем более, когда главный из них подготовил сам...
Ukraine
Были все: Вечеринка-открытие ресторана GHOST
10 февраля 2022
Уникальный для Украины формат открытия, придуманный в коллаборации с Вадимом Келлером, заключался в том, что гости вечера, прийдя в заведение,...
Ukraine
Офіційне відкриття Shoor bar — унікального бару для особлив...
06 февраля 2022
Shoor bar Grand Оpening відбудеться 5 лютого о 22:00. Новий епатажний проект від Bulldozer Group Ukraine, який претендує на звання...
Ukraine
Як святкували Happy Lunar New Year в ресторані ВАО
04 февраля 2022
Happy Lunar New Year — так сьогодні вітали гостей хостес ресторану ВАО. Щорічно ресторан проводить масштабний захід у честь Китайського...
Ukraine
Презентація 12 сезону шоу "Голос країни"
22 января 2022
Сьогодні у столичному ресторані Ghost відбулась гучна презентація 12 сезону Голосу країни, прем’єра якого відбудеться 23 січня о 21:00 на...
Ukraine
Допрем’єрний показ романтичної комедії “Любов і Блогери”
19 января 2022
Вчора, 18 січня, у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТЦ Gulliver) відбувся найгучніший допрем’єрний показ фільму “Любов і Блогери”. Серед гостей -...